716-71-04, 8-067-7272-160
г. Днепропетровск
Центр торговли в Интернет

Поиск


Новости

10.05.2015

Энергосберегающее направление в e-commerce

Последние полгода структура продаж в отечественном сегменте Сети резко поменялась. Появились новые ...

04.05.2015

Проекты каркасных домов как товар

Современные технологии захлестнули рынок строительства, и не специалисту сложно сделать выбор. В то же ...

28.04.2015

Сервис - способ оживления продаж

Тривиальная истина гласит, что кризис - хорошее время для развития, или, как минимум- переформатирования ...

20.04.2015

Особенности продажи одежды для детей

В связи с кризисом на Востоке за последний год значительно изменился формат рынка детской одежды. ...

08.04.2015

Покупка компьютерной техники

Повсеместное развитие планшетов и смартфонов постепенно вытеснили из сегмента бытовой техники ...

06.04.2015

Продажа аксессуаров

В связи с тем, что в настоящее время происходит снижение жизненного уровня "стандартного покупателя" в ...

02.04.2015

Выход в Сеть крупногабаритного товара

В связи с резким падением спроса на товары не первой необходимости продавцы ряда товарных групп просто ...

12.03.2015

Перемещение e-shop в Польшу

Анализируя покупательское поведение в интернет-магазинах, отмечаю практически полный паралич интернет ...

18.02.2015

Масло Aral как товар для продажи через Интернет

Одной из старейших компаний по производству моторных масел является немецкий концерн Aral – на ...

Реклама

 

Домени для Интернету їх роль у світовій мережі

Як згадувалося раніше, для того щоб звернення до всіх ресурсів Інтернету було найбільш простим і прозорим з точки зору користувачів, в Мережі діє система доменних імен (Domain Name System, DNS). Вона призначена для того, щоб будь-який ресурс крім унікального IP- адреси мав легко запам'ятовується доменне ім'я. Служба доменних імен покликана співвідносити IP- адреси з доменним ім'ям машини, і навпаки.

Доменне ім'я будь-якого ресурсу складається з наступних основних частин: назви зони, власної назви домену та назви імені машини. Наприклад:  www.uzhgorod.biz.ua. Це доменне ім'я говорить, що ресурс розташований в географічному домені biz.ua, має власну назву uzhgorod і функціональне ім'я www, тобто виконує функції WWW-сервера. Імена зон умовно можна розділити на «організаційні» і «географічні». У старшій зоні (доменах першого рівня) зареєстровані наступні організаційні зони:

 • com - commercial (комерційні);
 • edu - educational (освітні );
 • gov - goverment (урядові );
 • mil - military (військові);
 • net - network (організації, що забезпечують роботу мережі);
 • org - organization (некомерційні організації).

Останнім часом активно обговорюється введення нових доменів першого рівня. Вже введені в лад і існує можливість реєстрації доменів в двох нових зонах: biz і info. Зона info відкрита для всіх бажаючих , а biz призначена для реєстрації комерційних організацій. Також пропонується введення таких загальних доменів , як name і pro, спеціалізованих - museum, coop, aero і ряду інших.

Кожна країна (держава) має свій географічний домен з двох літер. Ось домени деяких з країн:

 • ca - Canada (Канада );
 • de - Germany Німеччина);
 • fi - Finland (Фінляндія);
 • fr - France (Франція );
 • jp - Japan (Японія );
 • ru - Russia (Росія);
 • ua - Ukraine (Україна );
 • uk - United Kingdom (Англія).

У зонах держав знову ж маються організаційні та географічні зони. Організаційні зони в більшості своїй повторюють структуру організаційних зон верхнього рівня, хіба що замість com може використовуватися ім'я co. Географічні зони виділяються по містах, областях та іншим територіальним утворенням. Наприклад веб-студія, це приватний бізнесмен, що займається створення сайтів Ужгород має також зареєструвати регіональний домен. Безпосередньо в тих і інших розміщуються домени організацій або домени персональних користувачів.

З лівого кінця доменного імені знаходяться імена машин. Імена бувають власні та функціональні. Імена власні кожен вигадує в міру своєї фантазії, а імена функціональні випливають із функцій, виконуваних комп'ютером, наприклад:

 • www - HTTP -сервер (WWW -сервер)\;
 • ftp - FTP- сервер.

Процесом оформлення і підтримки доменних імен займаються ряд спеціалізованих організацій. Реєстрацією доменів в зоні com (комерційні сервери), edu (освітні установи), org (некомерційні організації), net (мережеві проекти) займається організація InterNIC (Internet Network Information Center), що знаходиться в США. У Європі її функцію взяла на себе організація RIPE, що має адресу www.ripe.net . Організації чи фізичній особі, бажаючим зареєструвати свій домен, слід звертатися до адміністратора будь-якого вже існуючого домена. В будь-якому випадку спочатку необхідно перевірити, чи зареєстровано вже те ім'я, яке ви бажаєте взяти. Це можна зробити за адресами www.register.com (для доменів com , org , net і edu) і www.ripn.net/nic/whois/. Якщо обране ім'я вже зареєстровано, то залишається спробувати придумати інше. Також можна спробувати вийти на організацію або приватна особа, що володіє даними доменом , і спробувати його перекупити .

Процедура отримання домену другого рівня в зоні сom.ua досить проста, але вимагає дотримання низки вимог, які в цілому відповідають загальноприйнятим світовим стандартам. Порядок реєстрації та делегування встановлений «Правилами та рекомендаціями адміністрування домену com.ua».

Заявка має бути заповнена за формою, в якій міститься інформація про одного імені домену, а також дані про осіб, які займатимуться адмініструванням домену та його технічним супроводом, а також про власника домену.

Зареєструвати доменне ім'я можна самостійно, вивчивши інструкції на вищеназваних серверах. Наприклад, розробка сайтів Ужгород, крім створення сайтів займається реєстрацією доменів. Іншою можливістю може бути звернення до постачальника послуг, який візьме на себе клопоти з реєстрації доменного імені. Головне в цьому випадку простежити, щоб домен був зареєстрований саме на вас або вашу компанію, а не на постачальника.

 

Дата: 24.03.2014